Title Image

Sušení

Sušení ovoce můžeme s čistým svědomím zařadit k nejzdravějším způsobům konzervace potravin.

Sušení ovoce je v principu jednoduchým procesem, při kterém postupně klesá obsah vody v ovoci a tím se redukuje možnost růstu mikroorganismů, které by v konečném důsledku způsobily naprostou degradaci ovoce. Sušíme-li správně, je v ovoci zachováno maximum vitamínů.

 

Služby a jejich cena

Instalované technologie, viz. níže, nám umožňují sušit ovoce, zeleninu, houby a byliny. Nabízíme tyto služby:

1. Prodej sušeného ovoce vyrobeného z našich surovin a baleného ve 100 g sáčcích viz. ceník prodávaných produktů, který bude aktualizován od září každého roku.;

2. Sušení ovoce na zakázku tzn. z ovoce, které si sami dodáte

3. Vaši vlastní účast při sušení ovoce. Podmínkou je, že vlastníte zdravotní průkaz a chcete se podílet na přípravě ovoce na sušení.

4. Sušení jablečné drtě jako doplněk potravy pro Vaše zvířecí miláčky – koně, ptactvo, křečky, králíky apod. Více v odkazu Ekologie.

Konečnou cenu vždy stanovujeme dohodou, dle Vašeho podílu na výsledném produktu. Základem ceny je položka za přípravu ovoce k sušení a vlastní usušení.

Příklad 1: Zákazník přiveze 100 kg jablek na usušení. My ovoce omyjeme, naporcujeme, uložíme na síta, usušíme a předáme zákazníkovi. Dá se očekávat, že výsledkem bude cca 12 kg sušeného ovoce. Za tuto službu zaplatíte 20 Kč za 1 kg zpracovaného ovoce tj. celkem 2 000 Kč.

Příklad 2: Zákazník přiveze 100 kg naporcovaných jablek připravených na sušení nebo je připraví na sušení u nás (upozorňujeme na nutnost zdravotních průkazů, tuto variantu je nutné dohodnout předem). My ovoce uložíme na síta a usušíme. Zákazník zaplatí za tuto službu 1 000 Kč.

Příklad 3: Zákazník u nás bude moštovat jablka. 100 kg drtě bude chtít usušit jako doplněk výživy pro svého koně. Výsledkem sušení bude cca 10 kg sušené drtě. Za tuto službu zaplatí 1 000 Kč.

 

Nejčastější dotazy

Můžeme si objednat usušení 100 kg jablek, která nám dodáte?
Ano, my jablka nakoupíme, připravíme na sušení, usušíme a Vám je předáme (ovoce není baleno ve 100 g sáčcích). Za tuto službu zaplatíte 2 800 Kč.

Je možné usušit i menší množství než 100 kg ?
Ano, takovou zakázku po předchozí domluvě přiřadíme k naší várce a ovoce usušíme. Minimální množství je 20 kg ovoce.

 

Technologie

K sušení používáme profesionální sušičku KONEL české výroby. Můžeme sušit 100 kg ovoce v jedné várce. Instalované programy umožňují šetrné sušení díky plynulé automatické regulaci teplot a vlhkosti v průběhu sušení. Nedochází tak k přehřátí ovoce a tím k likvidaci vitamínů. Regulace vlhkosti urychluje proces sušení, nedochází k množení nežádoucích mikroorganizmů, zejména plísní.