Title Image

Peletování a štěpkování

Bezodpadové hospodářství šetří přírodu pro budoucí generace.

Cílem naší činnosti je nabídnout Vám kvalitní produkty a současně minimálně zatěžovat životní prostředí odpady pocházejícími z výroby. Výsledkem naší snahy je unikátní hospodaření s energiemi a jejich vícenásobné využití díky zpětnému získávání tepla z procesu pálení. Takto získanou energii jsme schopni dále využívat např. na sušení jablečné drti.

Peletování

 

Výroba peletek

 

  • Topné peletky

Nabízíme peletky na topení vyrobené ze směsi smrkových a bukových pilin. Cena za 1 kg je 9 Kč.

  • Peletky na stlaní

Peletky jsou vhodné pro koně králíky, kočky a jiné domácí mazlíčky. Vyrábíme je na zakázku z čistých smrkových pilin nebo z pšeničné slámy s přidáním cca 10% pšeničných otrub jako pojiva. Cena za 1 kg je 10 Kč.

  • Krmné peletky

Peletky vyrábíme ze sena s přidáním pšeničných otrub. Cena za 1 kg je 10 Kč.

 

I

Štěpkování – Špalíčkování

Výkonný špalíčkovač na spalovací motor, který Vám odpad ze zahrady přemění v topný materiál. Ušetřete desítky tisíc za plyn nebo elektriku. Objednávky a podrobné informace ZDE.

I

Výroba sušené ovocné drti na krmení

Ovocná drť vzniká při moštování ovoce a následně se suší. Sušící program je velmi šetrný ke zpracovávané surovině, a proto vzniká sušená ovocná drť, ve které jsou v maximální možné míře uchovány vitamíny, minerální látky a ostatní látky s vysokou výživovou hodnotou.

Cena usušení 100 kg drti z našich jablek (vznikne cca 10 kg sušené drti) je 1 200 Kč.

Cena usušení 100 kg drti vzniklé při moštování Vašich jablek je 1 000 Kč.